СОЛАРТЕРМ-ЕКО 30


Теплоносій СОЛАРТЕРМ-ЕКО 30

Теплоносій СОЛАРТЕРМ-ЕКО 30

50,00 грн / 1 кг

Призначення: СОЛАРТЕРМ - ЕКО 30 - високоякісний теплоносій на основі пропіленгліколю, використовуваний для заповнення геліосистем (сонячних колекторів).

Склад: пропіленгліколь (1,2 пропандіол), дистильована (або демінералізована) вода, пакет присадок (стабілізуючі, антикорозійні, антипінні) виробництва Чехії та Німеччини, барвник. ТУ У 21536163.002-2000.

Область застосування: Теплоносій СОЛАРТЕРМ - ЕКО 30, має робочий діапазон температур від -30 °С до 105 °С. Продукт поєднує в собі гарні антифризні характеристики з відмінними антикорозійними властивостями, що в поєднанні з високим рівнем безпеки відкриває широкі можливості для використання його в сонячних системах.

Сумісність з устаткуванням: СОЛАРТЕРМ - ЕКО 30 рекомендовано для використання в опалювальних системах як закритого, так і відкритого типу. Рекомендується проводити регулярні перевірки показника рН теплоносія, при його використанні у відкритій системі, адже присутність більшої кількості зайвого кисню повітря зменшує концентрацію інгібіторів корозії, що призводить до зниження корозійного захисту. Поверхні теплообмінників, резервуарів і труб, які контактують з теплоносієм, не повинна бути оцинкованими. У разі потрапляння СОЛАРТЕРМ - ЕКО 30 на зовнішні оцинковані покриття - промийте ці місця водою. У місцях з'єднань рекомендується використовувати тверді мідьвмісні припої. Використання м'яких припоїв не рекомендується. У разі сумнівів проконсультуйтеся з виробником припою. Використання хлорідвмісних флюсів не допускається. Не використовуйте клапани, що допускають проникнення повітря всередину системи. Переконайтеся, що між частинами системи, які будуть стикатися з СОЛАРТЕРМ - ЕКО 30 немає зовнішньої електричної напруги, що виключить ризик виникнення електрохімічної корозії. Уникайте контакту СОЛАРТЕРМ - ЕКО 30 з оцинкованої сталлю.

Рекомендації щодо застосування: Теплоносій СОЛАРТЕРМ - ЕКО 30 поставляється у вигляді готового до застосування продукту з низькою температурою замерзання - 30 °С. Зміна концентрації споживачем готового продукту можливе тільки після консультації з виробником. Не допускається змішувати СОЛАРТЕРМ - ЕКО 30 з іншими теплоносіями, що містять розчини неорганічних солей (хлориди і карбонати), тому що це може негативно позначитися на антифризних і антикорозійних властивостях теплоносія, а також призвести до небажаних хімічних процесів. Якщо в системі опалення відбувається заміна теплоносія, то перед заливкою в опалювальне обладнання СОЛАРТЕРМ - ЕКО 30 система повинна бути ретельно вимита й очищена.

Безпека: Контакт з СОЛАРТЕРМ - ЕКО 30 не завдає шкоди людині. Його основний компонент пропіленгліколь (E1520) дозволений для використання в більшості країн світу. Однак рекомендується дотримуватися звичайних правил безпеки та промислових санітарних норм, що відносяться до хімічних речовин, і використовувати засоби індивідуального захисту у відповідності до галузевих норм згідно ГОСТ 12.4.011-89 (захисні окуляри, рукавички, спец.одяг). Використовувати тільки в технічних системах суворо відповідно до призначення! Не допускати потрапляння в грунт і воду.

Зберігання: Термін придатності СОЛАРТЕРМ - ЕКО 30 до початку експлуатації (при зберіганні його в щільно закритих, герметичних поліетиленових контейнерах, в місцях, захищених від впливу прямих сонячних променів) - не менше 5-ти років. Продукт хімічно стабільний, якщо при зберіганні був відсутній вплив високих температур і сильних окислювачів, таких як перекис водню, азотна кислота тощо.

Термін експлуатації: Термін служби теплоносія залежить від режиму його експлуатації. Для максимального продовження служби теплоносія рекомендується суворо дотримуватися правил експлуатації, а також регулярно контролювати стан теплоносія. У багатьох випадках теплоносій, параметри якого з будь-яких причин перестали відповідати нормам, можна відкоригувати до нормального стану. У разі, коли коригування теплоносія не представляється можливим, його направляють в спеціалізовані організації на утилізацію згідно ДСанПіН 2.2.7.029.

Технічні характеристики теплоносія СОЛАРТЕРМ - ЕКО 30
ТУ У 21536163.002-2000

Найменування показника СОЛАРТЕРМ – ЕКО 30
1 Щільність, при темп. (20±1)°С, г/см3 1,045- 1,060
2 Показник активності водневих іонів (рН), од. рН 7,5-8,5
3 Вільна лужність, см3, не менше 10
4 Температура початку кристалізації, °С, не вище мінус 30
5 Температура кипіння, °С, не менше 105
6 Зпінення, через 5 хв. обсяг піни, см3, не більше 30
7 Стійкість піни в сек., не більше 5
8 Корозійний вплив на метали, г/м² · добу, не більше 0,1 - 0,2

Виробник: СП «Велвана».

<< Назад